Дитячі ліжка Монтессорі: запорука гармонійного розвитку малюка

Про педагогічний підхід Марії Монтессорі чули багато хто. Думки суперечливі, але загалом це популярна система, напрацювання якої застосовуються повсюдно. На самому поверхневому рівні Монтессорі асоціюється з розвиваючими іграми та іграшками, що розвивають активності. Проте насправді концепція є досить всеосяжною і стосується всіх аспектів життя дитини. Наприклад, існують рекомендації до меблів із цих позицій. Що таке Ліжко Монтессорі і чим воно краще за звичайне ліжечко?

Концептуальні особливості

Основа педагогіки Монтессорі – тісний зв’язок між органами почуттів та психологією особистості. Вкрай важливо заохочувати природне вільне дослідження та потяг до самостійних кроків.

Дорослим слід створити доступне середовище, в якому діти можуть на практиці навчатися поводженню з різними об’єктами і ключовий момент вільно користуватися ними без постійного контролю та допомоги батьків. Тому Меблі Монтессорі обов’язково робиться під дитяче зростання та фізичні можливості, щоб малюкові було максимально зручно самостійно залазити та злазити. Низьке ліжко, що дозволяє довільно, за бажанням забиратися або йти будь-якої миті, має таким чином сприяти гармонійному розвитку. А зокрема, постіль сприйматиметься позитивно, як власна територія та зона комфорту. Це, серед іншого, може допомогти покращити якість відпочинку – малюк менше протестуватиме проти укладання і природним чином засинатиме, коли втомлюється і інтуїтивно влаштовується в затишному і м’якому ліжку.
Спокійний, простий, але не грубий дизайн також є плюсом.

Технічні деталі та фізичне здоров’я

Купити дитяче ліжко Монтессорі можна зі спокійною душею. Вона безпечна. Щоб впасти і отримати хворобливу травму, вона занадто низька – як було сказано вище, весь сенс виробу в тому, щоб ліжко було доступним для малюка і йому було легко освоїти цей об’єкт. Якщо дитина неспокійно спить і схильна скочуватися, можна замовити ліжко з невеликими бортиками біля узголів’я (де знаходиться верхня половина тіла). Для зовсім маленької дитини, яка ще не ходить, звичайно, варто подбати про додаткові заходи безпеки — наприклад, м’яке покриття біля ліжка. Щоб зробити дослідницьку діяльність дитини комфортнішою та зменшити ризик травм, усі куточки конструкції округляють.

Ліжечко небагато, але підняте над підлогою. Матрац укладається на ламелі, між якими є проміжки. Це забезпечує вентиляцію, отже, гігієну. Плюс чим нижче, тим більше відчувається холод і протяги, навіть невелика висота може дати перевагу. У функціональному плані це повноцінне ліжко, просто на дуже низьких ніжках, і воно непорівнянне зі спальним місцем, абияк облаштованим на підлозі або в дерев’яному ящику, незважаючи на візуальну схожість.

Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.