Правила перетяжки стільців своїми руками: що потрібно знати

Всі стикаються із ситуацією зносу сидіння м’якого стільця або псування оббивки, внаслідок чого предмет меблів втрачає привабливий зовнішній вигляд і стає непридатним для користування.


Можна здати випорожнення в ремонт, зараз в інтернеті пропонують послуги перетяжки на https://rem-mebel.kiev.ua/uk/peretazhka-stilciv-kyiv/ або виконати роботу своїми руками. Якщо обрано другий варіант, значить необхідно знати про найпростіші правила, які позбавлять допущення помилок у процесі роботи:

  1. Спочатку, візуально визначте, чи є сенс займатися ремонтом випорожнень, наскільки великий відсоток зносу, як виглядає зовнішній вигляд каркаса. Якщо каркас полірований, але в хорошому стані, є сенс займатися перетяжкою сидіння та спинки. Якщо він зношений, можна відновити його за допомогою лаку.
  2. Зробіть демонтаж старої оббивки, але не викидайте її, а виконайте розкрій нової тканини для майбутньої перетяжки.
  3. Виріжте нове сидіння з поролону необхідної товщини. Розкрийте строго по контуру сидіння, без добавок, так як це утворює по краях стільця некрасиві борозни.

Розкрій оббивної тканини здійснюється з невеликими припусками приблизно 5 см з кожного боку.

Поради щодо правильної перетяжки стільців своїми руками

При самостійній перетяжці м’яких стільців необхідно дотримуватися послідовності, виконуючи всі дії в строго визначеному порядку. Багато майстрів, які не мають досвіду роботи з перетяжкою меблів, відчувають труднощі при виконанні деяких дій.

Найпоширенішим є формування нерівного краю за рахунок неправильного розкрою матеріалу для сидіння. Як рекомендують досвідчені фахівці, робити крій поролон на сидіння стільця потрібно строго за розмірами. Якщо матеріал розрізали з невеликими припусками, при натяжці тканини сформуються негарні хвилі.

Ще однією помилкою є нерівномірний натяг при пробиванні тканини оббивки. Щоб матеріал розподілявся рівномірно, необхідно формувати сидіння шляхом пробивання тканини оббивки з двох сторін, по черзі.

Скоби слід розміщувати на однаковій відстані, щоб модель набула закінченості та мала привабливий зовнішній вигляд.

Виконати самостійно перетяжку м’яких стільців не так складно, як здається на перший погляд. Тут не потрібні спеціальні знання і навички, достатньо мати акуратність, виконувати всі дії в суворій послідовності і нікуди не поспішати.

Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.