Сонячні електростанції для підприємств в Україні під ключ: наскільки це вигідно

Дахова сонячна електростанція для підприємства в Києві може стати реальним варіантом для розвитку власної генерації електроенергії та суттєвого скорочення виплат за спожиту електроенергію, яка закупається у сторонніх виробників.

Сонячна електростанція для підприємства в Києві допоможе заощадити для своїх власників мільйони гривень. Перехід на виробництво електроенергії на власних потужностях дозволить відмовитися від закупівлі дуже дорогої (7 гривень за кіловат-годину) електроенергії на користь власної, чия собівартість (залежно від типу обладнання, особливостей монтажу та деяких інших факторів) не перевищить 0,8 грн за той самий обсяг.

Електростанція сонячна для підприємства: ціна та терміни повернення коштів

Головний тренд сонячної енергетики в Україні у 2024 році — це монтаж промислових сонячних електростанцій для компенсації споживання електроенергії, яке підприємство, склад чи торговельно-розважальний центр використовує для забезпечення виробничих процесів та життєдіяльності загалом. При цьому йдеться про мережеві установки, які можуть генерувати електроенергію тільки за наявності централізованої енергосистеми — вона необхідна для підтримки необхідної частоти. Це істотний недолік такої системи, але в іншому вона має дуже багато переваг:

  • Більш доступна вартість сонячної електростанції, якщо порівнювати з її автономним аналогом — відмова від використання накопичувачів енергії та встановлення дешевших інверторів знижує ціну обладнання та робіт у кілька разів.
  • Можливість встановити СЕС у гранично короткі терміни — сьогодні в Україні функціонує чимало великих компаній, що спеціалізуються на монтажі промислових фотоелектричних станцій та мають великий досвід у цій галузі. Тому всі роботи — від початку проєктування до запуску станції в експлуатацію — можуть вимагати лише кілька місяців.
  • Вигідні умови кредитування — сьогодні монтаж практично всіх потужних промислових сонячних електростанцій здійснюється з допомогою кредитних коштів. Це зумовлено тим, що встановлення сонячних панелей класифікується як «інвестування у розвиток виробництва», а відповідно до такого визначення підприємство може отримати кредит за програмою «5-7-9». Крім того, якщо після запуску СЕС підприємство організує нові робочі місця, воно може додатково зменшити розмір процентної ставки на 0,5% за кожного нового працівника.
  • Можливість отримання кредиту до 5 мільйонів гривень — цієї суми буде достатньо для будівництва потужної (250-300 кВт залежно від типу СЕС та вибору обладнання) сонячної електростанції.
  • Можливість використовувати площу покрівлі для встановлення сонячних батарей — це дозволить заощадити на оренді земельної ділянки, а також знизити втрати, що виникають під час транспортування та перетворення електроенергії.

Високий тариф на електрику для юр. осіб робить кредит для сонячної електростанції за програмою 5-7-9 дуже вигідним, він може повністю окупитись протягом 3,5 років (розрахунок наведено для нульового початкового внеску). Адже економія під час використання власної електрики дозволяє виплачувати як відсотки, і саме тіло кредиту. Сонячні електростанції для підприємств в Україні під ключ — реальна можливість позбавитись від залежності від зовнішніх постачальників та зекономити мільйони гривень для розвитку власного бізнесу.

Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.